Pompy Układy Jednoliniowe

POMPA JEDNOLINIOWA ELJA-O

Systemy Smarowania Maszyn

Dane techniczne jednostki pompującej

Agregat do układów jednoliniowych , dla olejów o lepkości: 30 do 1000 cSt w 40 oC z napędem elektrycznym ze zbiornikami z poliwęglanu

serii ELJA-O

 

Typ agregatu Dawka w cm3 Napęd elektryczny Sterowanie
ELJA-O 2- 100 do 200 2- jednofazowy 230V~/50Hz O – bez sterowania
ELJA-O 1- 0 do 100 X- specjalny na zamóweinie 3- ze sterowaniem cyfrowym zegarowym
ELJA-O 3 -200 do 300
Typ agregatu Zbiornik Ciśnienie przełączenia Kontrola poziomu oleju
ELJA-O 2 – 2l 10 – 10 bar 1-czujnik ciśnienieniowy wbudowany
ELJA-O 4- 4 l 00- bez przełącznika ciśnienia O – brak kontroli
ELJA-O

 

Przykładowe oznaczenie:

ELJA-O/2/2/3/2/10/1/

Agregat serii ELJA do oleju , wydajność 100-200 cm3, silnik jednofazowy 230V~/50Hz, sterowanie zegarem cyfrowym, zbiornik z poliwęglanu 2 l, ciśnienie przełączenia 10 bar, czujnik poziomu oleju

Pompa do smarowania olejem z silnikiem elektrycznym jednofazowym

Napędzana silnikiem pompa smarowa posiada przekładnię zębatą ze stali stopowej, która jest prosta do podłączenia, z dużą wydajnością i wysokim przepływem. Pompa smarująca napędzana silnikiem elektrycznym występuje w dwóch wersjach zbiorników o dużej wytrzymałości (2L i 4L) z tworzywa sztucznego.

Pompy występują w trzech wersjach , bez wyświetlacza, z wyświetlaczem, oraz z wyświetlaczem z przyciskami.

Nasze pompy są wyposażone w czujniki poziomu, oraz mogą posiadać czujnik ciśnienia. Napędzane silnikiem pompa ma szerokie zastosowanie w obrabiarkach, maszynach przędzalniczych i tkackich, przemyśle lekkim, maszynach drukujących, przenośnikach, liniach produkcyjnych itp.

 

Główne wymiary jednostki.

– Pompa ze zbiornikiem 2L:

Systemy Smarowania Maszyn

– Pompa ze zbiornikiem 4L:

 

Systemy Smarowania Maszyn

Ustawienie czasu pracy.

1. Automatyczne ustawienie czasu włączenia. Zakres ustawień: czas ACT: 1-999 sekund

Czas INT: 1-999 minut

2. System emituje alarm, mrugając i wydając dźwięk, gdy występują następujące zdarzenia:

a. Niewłaściwe ciśnienie: wyświetla EraP. Pompa oleju bez przełącznika ciśnienia nie ma tej funkcji alarmu.

b. Poziom nie jest wystarczająco wysoki: wyświetla ErO

c. Przekroczony czas pracy: wyświetla komunikat ErS

3. Timer można zresetować w każdej chwili za pomocą przycisku SET lub zewnętrznego systemu resetowania.

4. Wyjście przekaźnikowe sterowania: AC 250V, 5A

Wyjście przekaźnika awaryjnego: AC 25OV, 0.5A

5. Napięcie robocze: AC 250V +/- 20% 50Hz

6. Instrukcja obsługi podwójnego timera

A. Ustawienie czasu włączenia / wyłączenia: nacisnąć SET przez 2 sekundy, aby wejść w stan ustawień ON, zaświeci się lampka SET i ACT. Wskaźnik mruga i wskazuje czas włączenia ON. Naciśnij △, aby zwiększyć lub ▽ zmniejszyć, aż zostanie osiągnięty wymagany czas włączenia. Następnie naciśnij przycisk SET przez 2 sekundy, aby wejść w tryb ustawiania czasu przerwy. Zapali się lampka SET i INT, wskaźnik miga, aby wskazywać czas wyłączenia. Naciśnij △, aby zwiększy

lub ▽, aby zmniejszyć, aż zostanie ustawiony wymagany czas dla OFF; a następnie naciśnij przycisk SET przez 2 sekundy, aby potwierdzić. Dane są teraz zapamiętywane, a wskaźnik wyświetla czas włączenia i system natychmiast uruchamia się w oparciu o nowo ustawiony czas.

B. Timer natychmiast po podłączeniu do zasilania AC220V wejdzie w cykliczne działanie w oparciu o ustawiony czas włączenia (ON-OFF).

C. Po wystąpieniu awarii systemu i podaniu alarmu, gdy problem zostanie usunięty, naciśnij przycisk zerowania, aby rozpocząć operację w oparciu o ustawiony czas.

7. Ustawianie czasu działania i przerywania

Podłącz zasilanie, a komputer wejdzie w stan zasilania olejem ACT. W tej chwili wyświetlany czas to czas działania w sekundach. Ustawiając właściwy czas zasilania olejem (np. 15-30sekund) należy kilkakrotnie zresetować system, aby kilkakrotnie uruchomić pompę aby odprowadzi ć niepotrzebne powietrze z wewnątrz systemu. Należy sprawdzić, czy główny przewód zasilający oleju nie ma wycieków, dopełniać olejem do momentu, aż każdy punkt smarowania zostanie zasilony.

Ustawiony czas zasilania olejem musi być dłuższy niż wymagany czas, w którym na wszystkich wyjściach rozdzielaczy wskaźniki słupkowe wysuną się lub czas potrzebny na osiągnięcie ciśnienia znamionowego 1,5 MPa. W tym momencie pompa zatrzymuje się, ciśnienie spadnie, a rozdzielacz wstrzyknie olej w nim do podłączonego do niego punktu przewodu

Ustawianie czasu przerwy : czas przerwy jest ustawiany zgodnie z warunkami smarowania poszczególnych punktów smarowania, zazwyczaj 15 minut do czterech godzin.

 

Dokumentacja techniczna do pobrania:

POMPA JEDNOLINIOWA ELJA-O